Človek môže počas horúčav, ktoré v súčasnosti sužujú Slovensko, denne vypotiť aj päť litrov vody. Potením telo stráca aj dôležité minerálne látky, ióny, aminokyseliny, hormóny, mastné kyseliny, kyselinu mliečnu a antibakteriálne látky, ktoré ľudskému organizmu prospievajú. A ak ich telo nedostáva späť inou cestou, môžu hroziť zdravotné problémy.

Čítajte viac

Uplynulo 150 rokov od chvíle kedy Franz Hruschka predstavil svoj vynález, ktorý z plástov, bez ich poškodenia, získava med. Pri príležitosti tohto výročia vznikol pekný klip, v hlavnej úlohe so Zdeňkom Svěrákom, ktorý vám predstaví vynález medometu.

Čítajte viac

Výhodou tejto rastlinky je, že bez problémov vyrastie kdekoľvek a hlavne rýchlo. Stačí nám trocha vaty, nádoba, voda a do dvoch týždňov od vyklíčenia ju už môžeme zberať a konzumovať.

Čítajte viac

Je rozdiel medzi hnedými a bielymi vajíčkami? Kupujete hnedé alebo biele vajíčka? Ktoré preferujete? Vyzerajú rozdielne a tiež je niekedy rozdiel aj v cene. Viete prečo?

Čítajte viac

Tento poklad rastie na tienistých miestach, pri potokoch, na mokrých lúkach, a práve teraz začína jeho sezóna! :-)

Čítajte viac

Naučiť sa variť halušky sa dá naozaj rýchlo a môže to byť radosť nielen pre mlsný jazyk ale aj pre oči (najmä tie mužské). Táto krásna Slovenka vás za 1 minútu naučí uvariť bryndzové halušky.

Čítajte viac

K domácim zabíjačkovým pochúťkam patrí rozhodne aj tlačenka. S cibuľkou a octom je to jedna z najväčších mäsových pochúťok. Uvádzame dva recepty na tlačenku. Samozrejme v diskusií pod článkom sa môžete podeliť aj s vašimi osvedčenými receptami.

Čítajte viac

Pár pravidiel pri nákupe a uskladnení zeleniny - aby vám čo najdlhšie vydržala chutná a plná vitamínov.

Čítajte viac

K domácim mäsovým pochúťkam patria nepochybne aj jaternice známe aj ako hurky alebo jelítka. Prinášame vám pár receptov na chutné jaterničky, ale v diskusií pod článkom sa môžete podeliť aj s vašimi osvedčenými receptami.

Čítajte viac

Z času na čas sa stretávame z nízkymi cenami medu a včelích produktov - v supermarketoch, na trhoch, či u prícestných predajcov. Pozor na takéto včelie produkty - niekedy namiesto dávky zdravia môžete skonzumovať pravý opak. Aké sú najčastejšie chytáky medu a včelích produktov s podozrivo nízkou cenou?

Čítajte viac

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6