Slepačie vajíčka patria k tradičným produktom nielen počas Veľkej noci. Ako zistiť, kedy je vajce čerstvé, ako ich skladovať či ako zistiť krajinu ich pôvodu?

Čítajte viac

Smrteľne jedovatá huba, muchotrávka zelená a jej biela forma, môžu zmiasť nejedného sviatočného hubára. Ľudia si ich podľa skúseností odborníkov často mýlia s bedľami, šampiňónmi a plávkami zelenými...

Čítajte viac

Malé hviezdicovité kvety majú zaujímavý tvar a nebovomodrú farbu, preto sú v šaláte neprehliadnuteľné ;-). Ich jemná chuť a vôňa pripomína uhorky. Výborne sa hodia do letných studených polievok a šalátov. Je vhodný aj do nátierok, tvarohu či jogurtu.

Čítajte viac

Pre odvážnych a inovatívnych záhradkárov v meste. Aj počas chladnejších mesiacov si môžete vo vnútri dopestovať niektoré druhy zeleniny. Tiež takto môžete pestovať zeleninu aj celoročne, ak nemáte záhradku. Predstavíme Vám pár rád ako to úspešne zvládnuť až do konca – do taniera :-)

Čítajte viac

Máte kuchyňu plnú starých, nepotrebných vecí, ktoré chcete vyhodiť? Pouvažujte nad tým, či by ste niektorým nevedeli vdýchnuť nový život a nájsť pre ne nové využitie. V galérii vám prinášame pár tipov ako si kreatívnym spôsobom skrášliť domov, vytvoriť niečo originálne a možno aj ušetriť:-)

Čítajte viac

Čo môže záhradkár robiť počas miernej zimy? V chladnom počasí bez mrazu (alebo len s občasným miernym mrázikom) je možné dopestovať niektoré druhy šalátov. Za malú investíciu do semiačok môžete mať veľký úžitok a usporiť za nákup, často drahých, šalátov a mať tak vždy plnú misu čerstvo a vami dopestovaných zelených listov. Väčšina z týchto šalátov sa môže sadiť počas neskorej jesene a vychutnávať si ju tak môžete v zimných mesiacoch. Teplá zima však praje aj výsadbe počas zimných mesiacov a lístočky si tak môžete zbierať veľmi skoro na jar. Vyberte si ten svoj z 8 druhov, ktoré môžete pestovať počas miernych zím.

Čítajte viac

Riziko osteoporózy znižuje pohyb, príjem vápnika a vitamín D. Vylúčiť treba cigarety, alkohol a nezdravé jedlá.

Čítajte viac

Cieľom environmentálne prijateľného stavebníctva je stavať budovy, ktoré prirodzene vytvárajú zdravé vnútorné prostredie no zároveň nepoškodzujú okolité životné prostredie. Najlepšou cestou ako dosiahnuť tento cieľ je skombinovať moderné vedecké poznatky a využiť pri stavbe prírodné materiály, ktoré za sebou zanechávajú minimálnu alebo žiadnu environmentálnu záťaž.

Čítajte viac

Nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie, veľa soli, nedostatok pohybu, obezita a stres podľa odborníka značne zvyšujú riziko kardiovaskulárneho ochorenia.

Čítajte viac

Dôležité video pojednávajúce o suchách, horúčavách a nedostatku vody nielen na Slovensku. Video navrhuje riešenia ako tento stav efektívne riešiť predtým, ako bude neskoro... Autorom videa je celosvetovo uznávaný odborník - Štefan Vaľo.

Čítajte viac

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6