Začali ste už rozmýšľať o novej chalupe ? V prvom článku o jej hľadaní sme prešli prvých päť dôležitých krokov – čo teda ďalej ? Lokalita, lokalita, lokalita… Poznáte tú známu mantru všetkých realitných maklérov. Pri kúpe nehnuteľnosti na bývanie to platí na 99,9%. Ale ako je to pri kúpe rekreačnej nehnuteľnosti? To je otázka na zamyslenie… Tak sa na to, a nie len na to, poďme spolu pozrieť.

Čítajte viac

Denne snívame o oddychu, pokoji, pohode, vôni lesa alebo romantickom praskaní večerného ohňa. Ideálne vo vlastnej vysnívanej chalupe, chate alebo vidieckom domčeku. Nech je v ideálnom prostredí, nech sa tam vieme rýchlo a bezproblémovo dostať, nech je tam pokojná samota aj skvelí susedia, nech máme neďaleko turistiku, výbornú cukráreň, nech tam je čisté jazero na plávanie, na zimu lyžiarsky svah… Nech nie je ani priveľká ani primalá, taká akurátne útulná… A to všetko za rozumné peniaze…

Čítajte viac

Prichádzam vyčerpaný domov z práce, hodím sa na gauč, zavriem oči… Nechtiac musím vdychovať cigaretový dym, sused fajčí na balkóne, deti nado mnou nacvičujú prinajmenšom program írskych tancov, do toho vŕtačka od vedľa.. .. Mám toho akurát tak dosť. Potrebujem vypadnúť. Ešteže mám kam. Balím tašku a odchádzam. Na Romantickú chalupu.

Čítajte viac

Trnky sú bohatým zdrojom vitamínu C a trieslovín, obsahujú cukry, pektíny, organické kyseliny, farbivá a kyánový glykozid amygdalín. Dá sa z nich pripraviť napríklad lahodný likér. Likér z trniek má krásnu červenú farbu a výbornú chuť. Mnoho ľudí ho považuje za najlepší likér vôbec. Prinášame Vám recept na jeho výrobu.

Čítajte viac

Záhradka sa ešte nezelená ale vy už máte chuť na niečo živé, zdravé, čerstvé a nie zo supermarketu? Jednoducho si môžete svoj jedálniček obohatiť o klíčky rôznych semien. Rastlinné klíčky sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, vlákniny a aminokyselín. Pri klíčení je obsah vitamínov, bielkovín, kyseliny listovej a enzýmov niekoľkonásobne vyšší ako pri dospelých rastlinách. Môžete ich mať stále poruke a pridávať prakticky do každého jedla – ani výsledný efekt vzhľadu podávaného jedla nie je na zahodenie :-)

Čítajte viac

Cesnak je v záhrade nenáročný. V neskorej jeseni bez silných mrazov je správny čas na jeho jesennú výsadbu.

Čítajte viac

Tulipány sú v skorú jar klenotmi každej záhradky. Svojimi pestrými farbami nás vítajú už z diaľky. Cibuľky tulipánov sú mrazuvzdorné, takisto ako cibuľky narcisov. Pri správnej starostlivosti vám vydržia niekoľko rokov. Tulipány môžete nechať voľne rásť a rozrastať sa, ak si však vytvoríte základný plán výsadby vytvoríte tým ucelený vzhľad a maximálne tak využijete investíciu ktorú ste do tulipánov vložili.

Čítajte viac

Záhradkárčenie nie je len o tom ako dopestovať úrodu ale aj o tom ako s touto úrodou narábať predtým ako sa skonzumuje. Po celosezónnej práci v záhrade, ktorá nám priniesla štedrú úrodu je čas zamyslieť sa nad tým ako budeme túto úrodu skladovať. Zaváranie, sušenie, mrazenie sa využívajú pri väčšine druhov zelenín, ale koreňová zelenina sa najlepšie uchováva bez úprav na studenom, vlhkom mieste. Keďže veľké pivnice sú už pre väčšinu domácností minulosťou je čas trochu improvizovať.

Čítajte viac

Inšpiratívna reportáž o ekologickom gazdovaní v Čechách

Čítajte viac

Drobné korunné lupienky aksamietnice sa dajú využiť ako korenina napríklad do ryžových pokrmov a na ozdobu vašich šalátov. Majú jemnú korenistú chuť, a takisto ako nechtík lekársky, je možné ich využiť ako náhradu šafranu.

Čítajte viac

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6