Dni sa vo februári pomaly predlžujú a aj keď je počasie nestále záhradkár má stále čo robiť. Ak sa aj vy potrebujete inšpirovať prinášame Vám zopár tipov.

Čítajte viac

Jednoduché kosenie s drevenou kosou, za rána, k večeru má svoje obrovské čaro. Je to jeden z najsilnejších obradov našich predkov, ale i nás, ktorí sme kosu a trávový tanec s ňou znovuobjavili.

Čítajte viac

Púpavu nájdeme asi všade, jej svetložlté hlavičky sa začínajú objavovať už začiatkom apríla (niekedy aj skôr – to závisí od počasia). Väčšina ľudí, najmä záhradkárov, a samozrejme aj milovníkov upravených trávnikov, považuje púpavu za neužitočnú burinu, pričom opak je pravdou. Púpava, už ako jej prívlastok lekárska napovedá, má priam zázračné liečivé účinky.

Čítajte viac

Pestovanie byliniek, je ako dobrá detektívka...trochu napätia, prekvapenia, zábavy... a keď budete trpezliví, dopracujete sa až k niečomu jedlému, užitočnému, liečivému a krásnemu. A zvládne to naozaj každý. *Ale pozor: je to návykové ;-)

Čítajte viac

Máte záhradku, na jeseň ste si pekne porýľovali, pohnojili a teraz už len užívate plody jej úrody? Správny záhradkár však vie, že ani v januári nemôže zaháľať a svoju záhradku môže zveľaďovať a pripravovať na plodné mesiace. Aj mierne počasie, ktoré počas tejto zimy prežívame pomerne často nám hrá do karát. Takže obliecť sa do pracovného a hurá do práce!

Čítajte viac

Začali ste už rozmýšľať o novej chalupe ? V prvom článku o jej hľadaní sme prešli prvých päť dôležitých krokov – čo teda ďalej ? Lokalita, lokalita, lokalita… Poznáte tú známu mantru všetkých realitných maklérov. Pri kúpe nehnuteľnosti na bývanie to platí na 99,9%. Ale ako je to pri kúpe rekreačnej nehnuteľnosti? To je otázka na zamyslenie… Tak sa na to, a nie len na to, poďme spolu pozrieť.

Čítajte viac

Denne snívame o oddychu, pokoji, pohode, vôni lesa alebo romantickom praskaní večerného ohňa. Ideálne vo vlastnej vysnívanej chalupe, chate alebo vidieckom domčeku. Nech je v ideálnom prostredí, nech sa tam vieme rýchlo a bezproblémovo dostať, nech je tam pokojná samota aj skvelí susedia, nech máme neďaleko turistiku, výbornú cukráreň, nech tam je čisté jazero na plávanie, na zimu lyžiarsky svah… Nech nie je ani priveľká ani primalá, taká akurátne útulná… A to všetko za rozumné peniaze…

Čítajte viac

Prichádzam vyčerpaný domov z práce, hodím sa na gauč, zavriem oči… Nechtiac musím vdychovať cigaretový dym, sused fajčí na balkóne, deti nado mnou nacvičujú prinajmenšom program írskych tancov, do toho vŕtačka od vedľa.. .. Mám toho akurát tak dosť. Potrebujem vypadnúť. Ešteže mám kam. Balím tašku a odchádzam. Na Romantickú chalupu.

Čítajte viac

Trnky sú bohatým zdrojom vitamínu C a trieslovín, obsahujú cukry, pektíny, organické kyseliny, farbivá a kyánový glykozid amygdalín. Dá sa z nich pripraviť napríklad lahodný likér. Likér z trniek má krásnu červenú farbu a výbornú chuť. Mnoho ľudí ho považuje za najlepší likér vôbec. Prinášame Vám recept na jeho výrobu.

Čítajte viac

Záhradka sa ešte nezelená ale vy už máte chuť na niečo živé, zdravé, čerstvé a nie zo supermarketu? Jednoducho si môžete svoj jedálniček obohatiť o klíčky rôznych semien. Rastlinné klíčky sú bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, vlákniny a aminokyselín. Pri klíčení je obsah vitamínov, bielkovín, kyseliny listovej a enzýmov niekoľkonásobne vyšší ako pri dospelých rastlinách. Môžete ich mať stále poruke a pridávať prakticky do každého jedla – ani výsledný efekt vzhľadu podávaného jedla nie je na zahodenie :-)

Čítajte viac

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7