Žihľavu dvojdomú (urtica dioica) väčšina ľudí považuje za obyčajnú burinu. Ale opak je pravdou. V ľudovom liečiteľstve je považovaná za skutočnú kráľovnú jari, ktorá v sebe skrýva veľkú silu.

Čítajte viac

Fialka, áno tá fialová nenápadná voňavá kvetinka, o ktorej málokto tuší, že to nie je len obyčajná rastlinka – táto rastlinka lieči. V roku 2007 bola dokonca vyhlásená za liečivú rastlinku roka (spoločnosťou NHV Theophrastus). V minulosti sa používala aj ako nápoj lásky (tieto účinky vám potvrdiť nevieme, treba vyskúšať…;-)).

Čítajte viac

Našli ste už v oddelení zeleniny a ovocia hľuzy nezvyčajne hnedej, žltej alebo oranžovej farby a nápadne sa podobali na zemiaky? Batáty sú vynikajúcou prílohou k mäsu, rybám či divine a v kuchyni sa dajú všestranne využiť.

Čítajte viac

V marci sa v záhradách pýšia svojimi pestrofarebnými kvetmi cibuľnaté a hľuznaté rastliny, vykvitajú zlatovky, driene a mandle. Tvarujeme a zmladzujeme mnohé kry a stromy. Vrúbľujeme ovocné dreviny a vysievame prvé bylinkové a zeleninové hriadky.

Čítajte viac

Dni sa vo februári pomaly predlžujú a aj keď je počasie nestále záhradkár má stále čo robiť. Ak sa aj vy potrebujete inšpirovať prinášame Vám zopár tipov.

Čítajte viac

Jednoduché kosenie s drevenou kosou, za rána, k večeru má svoje obrovské čaro. Je to jeden z najsilnejších obradov našich predkov, ale i nás, ktorí sme kosu a trávový tanec s ňou znovuobjavili.

Čítajte viac

Púpavu nájdeme asi všade, jej svetložlté hlavičky sa začínajú objavovať už začiatkom apríla (niekedy aj skôr – to závisí od počasia). Väčšina ľudí, najmä záhradkárov, a samozrejme aj milovníkov upravených trávnikov, považuje púpavu za neužitočnú burinu, pričom opak je pravdou. Púpava, už ako jej prívlastok lekárska napovedá, má priam zázračné liečivé účinky.

Čítajte viac

Pestovanie byliniek, je ako dobrá detektívka...trochu napätia, prekvapenia, zábavy... a keď budete trpezliví, dopracujete sa až k niečomu jedlému, užitočnému, liečivému a krásnemu. A zvládne to naozaj každý. *Ale pozor: je to návykové ;-)

Čítajte viac

Máte záhradku, na jeseň ste si pekne porýľovali, pohnojili a teraz už len užívate plody jej úrody? Správny záhradkár však vie, že ani v januári nemôže zaháľať a svoju záhradku môže zveľaďovať a pripravovať na plodné mesiace. Aj mierne počasie, ktoré počas tejto zimy prežívame pomerne často nám hrá do karát. Takže obliecť sa do pracovného a hurá do práce!

Čítajte viac

Začali ste už rozmýšľať o novej chalupe ? V prvom článku o jej hľadaní sme prešli prvých päť dôležitých krokov – čo teda ďalej ? Lokalita, lokalita, lokalita… Poznáte tú známu mantru všetkých realitných maklérov. Pri kúpe nehnuteľnosti na bývanie to platí na 99,9%. Ale ako je to pri kúpe rekreačnej nehnuteľnosti? To je otázka na zamyslenie… Tak sa na to, a nie len na to, poďme spolu pozrieť.

Čítajte viac

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7