Liečivá
Perga - Predám - 10/12/20

RAW Ambrózia - Perga – Včelí chlieb

Fermentovaný včelí peľ, mrazený = prakticky čerstvý. :) Inde nájdete len sušený ...

100 g = 15 €

Čo to vlastne je?
Kvetový peľ sa skladuje v úli v spracovanej zakonzervovanej podobe. Prinesené granuly obnôžkového peľu včela - lietavka ukladá do buniek plástu. Mladé včely ich drvia a natláčajú. Ďalšie včely dopĺňajú do dvoch tretín naplnenú bunku nektárom a medom, pridávajúc sekréty slinných žliaz. Priaznivé podmienky v úli umožňujú rozvoj rôznorodých dobrých mikroorganizmov už prítomných v peli a prebehne tu aj fermentácia. Vďaka nej má obsah buniek tmavohnedú farbu a príjemnú sladko-kyslú chuť pripomínajúcu chuť ražného chleba.
Chemické zloženie pergy je na rozdiel od zloženia obnôžkového peľu premenlivé. Vďaka prítomnosti medu je v ňom približne 2,5 x viac sacharidov a omnoho viac vitamínov A,E,B a K. Obsahuje aj ľahšie stráviteľné bielkoviny. Aj z tohto dôvodu je perga pre organizmus ľahšie stráviteľná. Perga v niektorých prípadoch prekoná peľ svojím biologickým účinkom a samotný biologický účinok pergy vydrží dlhšie. Perga má cytotoxický vplyv na zhubné novotvary, vyznačuje sa výraznejšími antitoxickými vlastnosťami. Napomáha zvýšeniu počtu erytrocytov, retikulocytov a hemoglobínu v krvi, zabezpečuje normalizáciu množstva leukocytov a diferenciálneho rozpočtu leukocytov. Perga účinkuje efektívnejšie a rýchlejšie ako obnôžkový peľ, je preto výborná zvlášť pri nevyhnutnosti rýchlejšieho a silnejšieho efektu. Malé množstvo pergy má podobné účinky ako omnoho väčšie množstvo obnôžkového peľu, aj z dôvodu, že obsahuje menšie množstvo vody ako obnôžkový peľ. Účinkuje 3x viac antioxidačne a antibakteriálne ako obnôžkový peľ.

Perga je vhodná v čase zvýšenej psychickej alebo fyzickej záťaže, v obdobiach rekonvalescencie a pooperačných stavov, pri nechutenstve, strate hmotnosti, pri poruchách telesného a psychického vývoja. Pôsobí priaznivo na vývoj detského organizmu.
Má blahodarné účinky na hormonálnu aktivitu, a preto sa využíva aj pri menopauze. Podporuje tvorbu sliznice maternice, ktorá je najmä v období pred prechodom náchylná na degeneratívne zmeny. Posilňuje životnú vitalitu a energiu. Dobré výsledky sa dosahujú pri pôsobení na zväčšenú prostatu, detoxikáciu pečene, pri syndróme únavy, neplodnosti, impotencii a zníženej sexuálnej aktivite. Je mimoriadne vhodná pre športovcov, podporuje športovú vytrvalosť, psychickú výkonnosť a potenciu. Znižuje nežiaduce účinky po ožarovaní a ožiarení. Zlepšuje rast svalov (hlavne pri záťaži), podporuje športovú vytrvalosť (používaná takmer každým olympijským atlétom).
Dávkovanie: Užíva sa v prvej polovici dňa, ideálne ráno nalačno. Minimálna dávka pre je 1 mokka lyžička ráno. Odporúčaná dávka je 10–15 g 1–2x denne. 10 g preventívna, 20+ g/denne liečebná dávka. Horný strop neexistuje. Pri konkrétnych zdravotných problémoch môže byť dávkovanie iné, konkrétnejšie. Deti 1/3 až ½ dávky dospelého. Do 3 rokov 3-4 g, od 3 do 9 rokov 5-6 g, od 9 do 18 rokov (do 70 kg telesnej hmotnosti) 10-15g /denne.
1 plná čajová lyžička má cca 5 g.

Doba užívania: 1 – 1,5 – 2 mesiace, kúru možno opakovať viackrát ročne. Bližšie info v príbalovom letáku...

Liečba peľom sa odporúča 2x ročne. Prvýkrát s nadchádzajúcou jeseňou (nádcha, prechladnutie, chrípka a pod.), druhýkrát na jar, keď sa končia naakumulované rezervy tela z jesene.

Užívanie: Bližšie info v príbalovom letáku...

Skladovanie: Mrazenú pergu na dlhodobé skladovanie skladovať v mrazničke, v chladničke iba pri užívaní na pár dní.

Sušený peľ po jednom roku stráca asi 75% svojich vlastností a po dvoch rokoch sa stáva z liečebného hľadiska bezcenným. Samotný peľ sušením (pri perge ani nehovoriac) stráca obrovské množstvo biologického účinku a v tomto smere veľmi degraduje. Prichádza o éterické oleje, ... Preto by sa mal peľ užívať čerstvý (prípadne mrazený). Ak je peľ príliš presušený, je znehodnotený ešte viac.

Nektár a ambrózia sú zdrojom nesmrteľnosti bohov v predstavivosti starovekých Grékov. Niečo na tom bude.

Prečo je perga tak vzácna? Pretože sa odoberá priamo z včelích plástov, pričom sa plásty zničia. Nie je ho teda možné odobrať veľa a zároveň včely prídu o časť diela.
Fľaštičky/poháre na fotografii sa minuli. Sú už len ilustračné. Pergu dodávame v plastových kelímkoch, aj z prepravných dôvodov. Ďakujeme za pochopenie.
viac infa na: https://www.facebook.com/vceliaalchymia/photos/a.1019868068142751/1903064226489793/?type=3&theater

Meno
Matúš
Telefón
0910183376
Lokalita
090 32    Vyšná Olšava 22
Cena
€15,00
090 32, Slovakia
Kontaktovať inzerenta