Džemy a lekváre
Pyré letné jablko +broskyňa + arónia s trstinovým cukrom 250 ml - Predám - 10/09/20

Dobrý deň, zo svojich tohtoročných špajzových prebytkov ponúkam chutné a zdravé pyré z letných jabĺk Piroška, broskýň Redhaven a arónie s malým obsahom trstinového cukru. Poháriky sú sterilizované.
Plody arónie majú blahodarný vplyv na krvný obeh, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a krvný tlak. Odporúčajú sa pri arteroskleróze. Prospešné sú aj pri cukrovke – obsahujú totiž prírodný sorbit – sladidlo vhodné aj pre diabetikov. Cenný je nielen obsah vitamínov, ale aj bioflavonoidov, rutínu pre pevné cievy, ktoré sa z plodov extrahuje na výrobu liečiv, ďalej železa, jódu, fluóru, mangánu a ďalších mikroelementov, nevyhnutných pre pevné zdravie a vitalitu.

Plody arónie (malvice) sú bohatým zdrojom polyfenolických zlúčenín, minerálnych látok (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, zinok, sodík, mangán, jód a bór), vitamínov (A, B, C, E, K a P) a trieslovín. Od ostatného ovocia sa líši vysokým obsahom sorbitolu a polyfenolických látok.

Polyfenolické zlúčeniny sú zodpovedné za úžasné liečivé účinky arónie. Arónia má oproti čučoriedkam a brusniciam vyšší obsah týchto zlúčenín (polyfenolické kyseliny, prokyanidiny, anthokyany a flavonoly). Obsah týchto zlúčenín je závislý na rôznych faktoroch napr. lokalita rastu, obdobie zberu a spôsob spracovania.

Sorbitol je prírodné sladidlo, ktoré je vhodné pre diabetikov. Má polovičnú sladivosť než bežný cukor a v organizme sa mení na fruktózu. (Diabetik by si ho mal zarátať do denného príjmu sacharidových jednotiek (SJ). 12 g sorbitolu = 1 SJ. Pre zaujímavosť treba uviesť, že aj 12 g repného cukru = 1 SJ. Sorbitol má ale oproti cukru nižší glykemický index. To znamená, že glykémia - hladina krvného cukru po ňom stúpa pomalšie.)

Meno
Ivka
Telefón
0903406144
Lokalita
951 17    Cabaj- Čápor
Cena
€2,50
951 17, Slovakia
Kontaktovať inzerenta