Džemy a lekváre
Luxusný kompót z hrušiek a drienok 750 ml - Predám - 10/09/20

Dobrý deň, z tohtoročných špajzových prebytkov ponúkam výborný exoticky chutiaci kompót z hrušiek a drienok dopestovaných vo vlastnej chemicky neošetrovanej záhrade sladený prírodným cukrom.
Drieň (Cornus mas) je liečivá rastlina, ktorá obsahuje zložky flavonoidov a vysoký podiel antioxidantov s protizápalovými účinkami. Štúdia ukázala, že konzumácia plodov drieňa môže byť užitočná u pacientov s hypercholesterolémiou kvôli antioxidačným a protizápalovým aktivitám rastlín. Ateroskleróza, ktorá je koncovým štádiom postupného ukladania lipidov v dolnej časti endotelu krvných ciev, je hlavnou príčinou úmrtnosti a chorobnosti u ľudí. Znižuje hladinu glukózy v krvi. Používa sa tiež na liečbu hnačiek. Ovocie z drieňa podporuje funkcie pečene a obličiek. Tiež sa uvádza, že má antihistaminické, antibakteriálne, antimikrobiálne, antialergické a antimalarické účinky. Dôležitá štúdia ukázala že okrem vymenovaných má aj imunoregulačné účinky. Protizápalový účinok drieňa je dobre známy po celom svete.
Hruška je ovocie plné vlákniny a je tiež vynikajúcim zdrojom vitamínu A, vitamínov skupiny B, vitamínu C, vitamínu E, kyseliny listovej, niacínu a niekoľkých minerálov, vrátane medi, draslíka, vápnika, železa, horčíka, sodíka, síry a fosforu. Hrušky môžu zabrániť vysokému krvnému tlaku vďaka antioxidantu s protirakovinovým účinkom zvaným glutatión. Vysoký obsah pektínu v hruškách pomáha znížiť hladiny LDL cholesterolu. Bohaté antioxidačné živiny v hruškách majú zásadný význam pre posilnenie vášho imunitného systému, aby pomohol zahnať veľa chorôb.

Meno
Ivka
Telefón
0903406144
Lokalita
951 17    Cabaj- Čápor
Cena
€4,50
951 17, Slovakia
Kontaktovať inzerenta