Mušty a ovocné šťavy
Ovocné a bylinné sirupy 0,5 l - Predám - 10/09/20

Dobrý deň, zo svojich tohtoročných špajzových prebytkov ponúkam 100 % né ovocné šťavy a sirupy a za studena macerované bylinné sirupy sladené prírodným cukrom. Ovocie i byliny sú z našej chemicky neošetrovanej záhrady. Fľašky sú sterilizované.
3,50 €: mäta+ limetky, medovka+ citróny, levanduľa+ citróny, levanduľa+ muchovník+ citrón
4,- €: čučoriedka, arónia, drienka + trstinový cukor, mojito ( mäta mojito+ limety + trstinový cukor), skorocel+ citróny

ARÓNIA: Plody arónie majú blahodarný vplyv na krvný obeh, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a krvný tlak. Odporúčajú sa pri arteroskleróze. Prospešné sú aj pri cukrovke – obsahujú totiž prírodný sorbit – sladidlo vhodné aj pre diabetikov. Cenný je nielen obsah vitamínov, ale aj bioflavonoidov, rutínu pre pevné cievy, ktoré sa z plodov extrahuje na výrobu liečiv, ďalej železa, jódu, fluóru, mangánu a ďalších mikroelementov, nevyhnutných pre pevné zdravie a vitalitu.Plody arónie (malvice) sú bohatým zdrojom polyfenolických zlúčenín, minerálnych látok (železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, zinok, sodík, mangán, jód a bór), vitamínov (A, B, C, E, K a P) a trieslovín. Od ostatného ovocia sa líši vysokým obsahom sorbitolu a polyfenolických látok.
MATA: Mäta je skvelá na upokojenie tráviacej sústavy, pomáha pri syndróme dráždivého čreva a nadúvaní. Je bohatá na fytonutrienty, chráni pred rastom nádorov a má aj antibakteriálne a antifungicídne účinky.
DRIEŇ: Drieň (Cornus mas) je liečivá rastlina, ktorá obsahuje zložky flavonoidov a vysoký podiel antioxidantov s protizápalovými účinkami. Štúdia ukázala, že konzumácia plodov drieňa môže byť užitočná u pacientov s hypercholesterolémiou kvôli antioxidačným a protizápalovým aktivitám rastlín. Ateroskleróza, ktorá je koncovým štádiom postupného ukladania lipidov v dolnej časti endotelu krvných ciev, je hlavnou príčinou úmrtnosti a chorobnosti u ľudí. Znižuje hladinu glukózy v krvi. Používa sa tiež na liečbu hnačiek. Ovocie z drieňa podporuje funkcie pečene a obličiek. Tiež sa uvádza, že má antihistaminické, antibakteriálne, antimikrobiálne, antialergické a antimalarické účinky. Dôležitá štúdia ukázala že okrem vymenovaných má aj imunoregulačné účinky. Protizápalový účinok drieňa je dobre známy po celom svete.
MEDOVKA: Medovka má všestranné liečivé účinky a využitie, no najznámejšia je jej schopnosť pomáhať pri menštruačných bolestiach, nadúvaní, búšení srdca a vysokom krvnom tlaku. Medovka je však veľký pomocník aj pri psychických ťažkostiach. Upokojuje, zmierňuje časté zmeny nálad a pomáha zaspať, preto sa odporúča vypiť šálku čaju z medovky hodinu pred spaním.
SKOROCEL: Skorocel obsahuje až 2% glykozidu aukubínu, horčinu, ktorá sa zaraďuje medzi krv čistiace drogy.
Tiež obsahuje flavonoidy, enzýmy, saponíny, triesloviny, kyseliny kremičitú a askorbovú, ďalej vitamín C, silice, labenzým, pektínové látky a soli vápnika a draslíka.Preto má skorocel kopijovitý protizápalové, antibakteriálne a sťahujúce účinky. „Vďaka obsahu slizov a saponínov mierni dráždivý kašeľ, zápaly kože a zápaly v ústnej dutine a hltane.
ČUČORIEDKA: Čučoriedky sú veľmi vhodným ovocím pre diabetikov, mierne znižujú hladinu cukru v krvi. Nesmieme zabúdať ani na vlákninu, ktorá upravuje zápchu aj hnačku, pomáha vylučovať toxické látky z tela, znižovať hladinu cholesterolu a zároveň pôsobí pozitívne na pokožku, vlasy, nechty a prospieva štíhlej línii.

Meno
Ivka
Telefón
0903406144
Lokalita
951 17    Cabaj- Čápor
Cena
V texte
951 17, Slovakia
Kontaktovať inzerenta