Bylinky
Bylinky na čaj - Predám - 30/11/19

Repík lekársky 25g 1,50 € má nespočetné množstvo účinkov. Čaj z repíka sa môže piť dlhodobo - bez prestávky. Repík bol považovaný starými Grékmi za bylinku, ktorá podporuje zrak a lieči ochorenia očí. Na tieto ochorenia sa používa dodnes. Obklady z repíka uľavia unaveným očiam. Má silné protibakteriálne účinky, je preto vhodný na liečbu infekčných ochorení tráviaceho systému. Je výborným prostriedkom pri liečbe žalúdočného alebo dvanástorníkového vredu. Pri hnačke sa pije repíkový čaj niekoľkokrát denne. Pomáha na problémy pečene, podporu tvorby žlče, pomáha rozpustiť žlčníkové kamene a žlčníkový piesok. Zlepšuje trávenie, pomôže pri ochoreniach pankreasu, obličiek, prečisťuje močové cesty a zároveň pôsobí protizápalovo. Protizápalové účinky má na celý organizmus, preto sa čaj pije aj pri zápaloch nezisteného pôvodu.
Repík posilňuje obranyschopnosť organizmu. Čaj sa pije pri zápaloch hrdla, mandlí, angíne, chrípke, pričom sa používa aj ako kloktadlo. V minulosti bol obľúbeným liekom na hlasivky.
Vonkajšie sa repík používa na kožné problémy, omývanie rán po operácii alebo úrazoch. Pomáha na urýchlenie hojenia rán, alebo ak rany hnisajú. Používa sa do kúpeľa pri bolestiach kĺbov, svalov a tiež ako sedací kúpeľ pri hemoroidoch.

Nechtík lekársky – kvet 20g 2 € - prečisťuje lymfatický systém aj krv, posilňuje imunitný systém, činnosť pečene, sleziny, a lieči chronické infekcie, pomáha vykašliavať a odstraňovať z organizmu hlieny, zmierňuje nadúvanie. Používa pri liečbe zápalov a kŕčov vnútorných orgánov, sleziny, pečene, tráviaceho systému, bolesti žalúdka, zápalov slizníc (aj črevných), žalúdočných a dvanástnikových vredov.

Šalvia lekárska 25g 1,50 € - šalvia sa používa pri zápaloch dýchacích ciest, pri infekčných zápaloch, pri angíne, zápaloch ústnej dutiny a pri akútnych a chronických ochoreniach tráviaceho traktu, žlčových ciest, pri obličkových a močových kameňoch. Potláča nočné potenie a potenie nervového pôvodu. Vhodná pri menopauze. Zvonka sa používa na zle sa hojace rany, zápaly, ekzém ako prísada do kúpeľa.

Pamajorán obyčajný 25g 1,50 € , oregáno alebo dobrá myseľ pomôže pri všetkých tráviacich problémoch. Uvoľňuje kŕče, či už žalúdočné alebo črevné. Pomôže pri hnačkových ochoreniach, zvracaní, zlepšuje trávenie, podporuje chuť do jedla, pomáha proti vírusom, baktériam a plesniam. Čaj sa pije pri zápaloch priedušiek (akútnej a chronickej bronchitíde), zápaloch dýchacích ciest, pľúcnych ochoreniach, pri dráždivom suchom kašli. Pamajoránovy čaj pomôže ženám v menopauze a pri menštruačných kŕčoch.
Pri dlhšom užívaní pôsobí ako antidepresívum, aj preto sa mu vraví dobrá myseľ. Zlepšuje náladu, pôsobí ukľudňujúco a prispieva k lepšiemu spánku.
Bylinné kúpele sa používajú pri kožných problémoch, reume. Kúpeľ zlepšuje krvný obeh.

Kontaktovať ma môžete mailom 1trencin1@gmail.com. Viac na FB Miška Michalkova (fialový kvet)

Meno
michaela
Telefón
0944775274
Lokalita
911 01    Trenčín
Cena
V texte
911 01, Slovakia
Kontaktovať inzerenta