Včelie produkty
Včelí peľ - Predám - 03/10/19

Ahojte
Pripravte sa na zimnú sezónu a podporte imunitný systém prírodnými zdrojmi. ( Včelí peľ)

Včelí peľ - sušený
Včelí peľ pôsobí blahodarne na všetky orgány ľudského tela. Je to najväčší antioxidant, ktorý sa vôbec nachádza v prírode. Antioxidanty sú považované za možné ochranné látky pred poškodením ľudského organizmu voľnými radikálmi a spomaľujú vývoj mnohých chronických ochorení. Včelí peľ obsahuje 185 živín a 22 aminokyselín, tisíce rôznych enzýmov, hormónov, vitamínov a ďalších látok. Peľ obsahuje 35% proteínu, obrovské množstvo B komplexu, vitamíny A, C, D a E, K, minerálne látky (napr. draslík, horčík, vápnik, meď, železo, kremík, fosfor, síra, chlór, mangán), bielkoviny (napr. leucín, izoleucín, valín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán) ďalej 22 aminokyselín, organické kyseliny, terpentíny, nukleové kyseliny, regulátory rastu, esenciálne mastné kyseliny (napr. linolová, linolénová, arachidonová), sacharidy (napr. glukóza, fruktóza, dextrín, škrob, celulóza, ribóza, pentóza, kyselina glukurónová, kyselina pyrohroznová, pollenín), 27 minerálnych látok (napr. draslík, horčík, vápnik, meď, železo, kremík, fosfor, síra, chlór, mangán) a viac ako 100 enzýmov.
V prírodnej liečbe a prevencií má peľ mimoriadne dôležité miesto so širokým spektrom použitia. Pri užívaní peľu väčšina ochorení slabne alebo úplne zanikne.

Liečebné využitie peľu:
- pri chudokrvnosti z nedostatku železa
- pri anémii následkom silnej menštruácie
- pri chorobách pečene – po žltačke, pri cirhóze
- pri chronickom zápale prostaty, po operáciách prostaty
- pri srdcovo cievnych ochoreniach
- pri zápche, žalúdočných problémoch, ochoreniach čriev a ťažkosti s trávením
- pri nechutenstve a úbytku hmotnosti
- pri poruchách telesného a psychického vývoja
- pri ochoreniach kože, kĺbov, očí
- pri poruchách spánku a depresiách, vďaka bohatému obsahu zinku a vitamínu B6
- pri cukrovke – pomáha regulovať hladinu glukózy
- pri dermatologických poruchách, napríklad vredoch, akné, ekzémoch, herpesoch
- pri hojení rán a poškodených tkanív
- pri žilovej nedostatočnosti, kŕčových žilách, hemoroidoch.
- pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe
Dávkovanie
Dávkovanie dospelý: Preventívne : 12 g (3 čajové lyžičky) za deň, Liečebne : 24 g (6 čajových lyžičiek) za deň
Dávkovanie deti: Od 3-5 rokov: 6 g (1 až 2 čajové lyžičky) za deň, od 6 – 12 rokov: 8 g (2 čajové lyžičky) za deň
Dennú dávku je najlepšie užívať 15 minút pred jedlom ráno nalačno. Je možné peľ užiť aj počas jedla, ale nikdy nie večer alebo na noc! Doba užívania jeden mesiac, potom musí nasledovať prestávka minimálne jeden týždeň. Optimálne je užívanie niekoľko krát za rok, hlavne na začiatku ročných období, pred chrípkovými obdobiami a počas zvýšeného výskytu chorých vo vašom okolí a pod. Niekedy treba pokračovať aj dlhšiu dobu napr. aj celý rok pri zanedbanom ochorení prostaty a pod. Aj v týchto prípadoch je nutné z času na čas urobiť si 5 dennú prestávku a pokračovať ďalej.
Skladovanie peľu: V uzavretej nádobe, na tmavom a suchom mieste pri teplote do 4°C, Odporúčame: Malé množstvo ktoré aktuálne užívate skladovať v chladničke, a zvyšok peľu skladovať v mrazničke.
Odporúčaný spôsob užívania peľu: Do úst si vložíme jednu čajovú lyžičku peľu, peľ necháme v ústach rozpustiť pomocou slín (pretože sliny napomôžu k lepšiemu využitiu látok nachádzajúcich sa v peli v našom organizme), dobre rozžujeme a následne prehltneme. Ak by sme peľ len prehltli a zapili vodou, peľ by cez naše tráviace ústrojenstvo príliš rýchlo prešiel a telo by nedokázalo využiť z užitočných látok peľu maximum. Ak sa Vám chuť peľu nepáči odporúčame si do úst pridať aj trocha medu s peľom.
Možnosť poslať aj na dobierku
Viac info v správe alebo na FB stránke : Včelia farma BeeHouse

Meno
Attila
Telefón
0908653093
Lokalita
076 52    veľký Horeš
Cena
€6,00
076 52, Slovakia
Kontaktovať inzerenta