Vajíčka
Zdravé prepeličie vajíčka - Predám - 17/02/19

Cena za kus 0,09 eur. Prepelice sú kŕmené v lete hlavne zeleným krmivom a v zime sušenou trávou, čím ich vajcia majú vyšší podiel omega 3- mastných kyselín. Aby sa v tuku rozpustné karotenoidy zo zeleného krmiva lepšie vstrebávali, pridávam do krmiva ľanové semiačka, aby sa zvýšil podiel omega 3-mastných kyselín vo vajíčkach a mäse prepelíc.

Vajíčka sú balené v počte 18 kusov za 1,70 eura alebo 51 kusov za 4,50 eura. Vajíčka posielam aj poštou, starostlivo zabalené, aby sa nerozbili. V rámci Žiliny, Vrútok, Priekopy viem vajíčka doviesť zadarmo. K vajíčkam tiež predávam nožnice na lepšie otváranie vajíčok za 2 eura.

Hoci je prepeličie vajíčko menšie ako slepačie, na rozdiel od slepačieho obsahuje 2,5 krát viac vitamínov A,B1 a B2. Tieto vitamíny zohrávajú dôležitú úlohu pri boji s alergiami, problémami s krvným obehom a ďalšími civilizačnými chorobami.

Taktiež obsahujú 5 krát viac fosforu, draslíka a železa, čím pomáhajú pri liečbe chudokrvnosti, pri migrénach, astme a zápaloch žalúdočnej sliznice. Ich pravidelná konzumácia normalizuje krvný tlak a zlepšuje trávenie.

Tiež je dokázané, že na rozdiel od slepačieho vajíčka má 5-násobne vyšší prísun bielkovín, čo je vhodné pre cvičiacich a posilňujúcich ľudí.

Vzhľadom k vysokému obsahu lecitínu, konzumácia surových vajec znižuje hladinu cholesterolu. Je zdrojom Omega 3- mastných kyselín, ktoré priaznivo ovplyvňujú kardiovaskulárny systém.

Meno
prepelicie.vajcia
Telefón
0950687545
Lokalita
010 01    Žilina
Cena
€0,09
010 01, Slovakia
Kontaktovať inzerenta