Džemy a lekváre
100 % šípkový lekvár - Predám - 12/01/19

Ponúkam domáci 100 % šípkový lekvár bez akýchkoľvek chemických konzervantov, farbív a stužovačov (E120/ karmín, želatina, gelfix a pod.). Šípky sú oberané v záhradkárskych a rekreačných lokalitách, kde nie je žiadny, alebo len minimálny pohyb motorových vozidiel (pre Košičanov a pre tých, ktorí Košice poznajú - záhradkárska lokalita nad starými Ťahanovcami, Bankov a pod.). Lekvár je osladený cukrom v pomere cca 4 : 1 (šípkový pretlak : cukor) a na zjemnenie a zvýraznenie chuti šípok je pridané minimálne množstvo kyseliny citrónovej. Lekvár je 2 x pasírovaný - prvý krát cez sitko s očkami cca 1 x 1 mm na odstránenie jadierok a šupiek, druhý krát cez najjemnejšie, tzv. čajové sitko na odstránenie jemných chĺpkov z jaderníkov. Plnený je do výlučne nových zaváracích pohárov, uzatváraný výlučne novými viečkami, objem 370 ml. Lekvár je sterilizovaný. Vynikajúca a hlavne zdravá pochúťka pre deti i dospelákov.

TIPY NA POUŽITIE:
- zaliatím čajovej lyžičky lekváru dvomi decilitrami horúcej vody získate výborný čaj
- na palacinky, lievance a pod.
- makové alebo orechové rezance, slivkové gule s makovou posýpkou a pod. sú po pridaní šípkového lekváru nezabudnuteľné
- pre maškrtné jazýčky len tak, bez ničoho, prstom priamo z pohára :o)

UPOZORNENIE:
Pri otvorenom pohári šípkového lekváru nenechávajte bez dozoru malé deti, v opačnom prípade o lekvár za pár minút prídete :o)

Cena pri osobnom odbere:
370 ml - 7,- EUR
Do objednávky uveďte, prosím, Váš telefonický kontakt.

V rámci Košíc a blízkeho okolia doveziem osobne. Mimo Košíc zašlem na dobierku, k cene pripočítam cenu za poštovné podľa cenníka Slovenskej pošty (od cca 2,50 EUR). Balné neúčtujem. V prípade platby vopred a existencie priameho autobusového spojenia z Košíc k Vám môžem zaslať aj autobusom.

Meno
Peter
Telefón
0911652919
Lokalita
040 11    Košice
Cena
V texte
040 11, Slovakia
Kontaktovať inzerenta