Liečivá
Tymiánová masť Priedušková 60ml - Predám - 16/01/18

..soplíte, kýchate, kašlete? TYMIÁN je užitočným spoločníkom chladnej vlhkej zimy a problémov spojených s dýchacími cestami..

Tymián je považovaný za PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKUM, má silné antiseptické vlastnosti, pôsobí proti PLESNIAM, BAKTÉRIÁM, VÍRUSOM a črevným PARAZITOM. Používa sa na miestnu liečbu zápalov, uvoľňuje dýchacie cesty.
Tymian sa uplatňuje sa nielen pri ľahších chorobách horných dýchacích ciest z PRECHLADNUTIA, ale aj pri liečbe chronickýého KAŠĽU. Pri prechladnutí a nádche je veľmi účinný na uvoľnenie dýchania (mažte pod nosom, na hruď alebo na chrbát), ďalej sa odporúča pri REUMATIZME (boľavé miesto potrite tenkou vrstvou krému), BOLESTIACH BRUCHA a PLYNNATOSŤOU (aplikujte krúživými pohybmi na miesta v oblasti pečene), PRI NESPAVOSTI ťažkostiach s tlakom mažte tymianový krém na spánky. Tymián zvyšuje produkciu bielych krviniek a tým zvyšuje odolnosť organizmu. Tiež podporuje krvný obeh. Hojí zapálené rany, vredy a preležaniny.

Názov rastliny sa odvodzuje od gréckeho slova thymos, čo znamená odvahu a silu. Tymián obsahuje účinnú látku THYMOL a vďaka nej má rastlina tak obrovské spektrum využitia. Lenže je to práve thymol, ktorý pri nesprávnom použití môže uškodiť (lokálne podráždenie, pľuzgiere, tyreotoxikóza atď.) Zvlášť potom u malých detí a bábätiek predstavuje použitie väčšie riziko vzniku alergickej reakcie. Pri malých deťoch radšej používajte výrobky s tymiánom dočasne - nanajvýš po dobu 7 dní. U tých najmenších detí tymianový krém pred aplikáciou na pokožku zrieďte. Pokožku najskôr natrite prírodným olejom alebo krémom a potom aplikujte i masť. U tehotných žien sa taktiež neodporúča.

Zloženie: Extrakt tymiánu, levandule a rozmarínu, bio panenský kokosový olej, bio bambucké maslo, olej z hroznových jadier, včelí vosk, 100% prírodné esenciálne oleje z tymiánu, levandule, eukalyptu, citróna, rozmarínu, majoránu, borovice

Meno
Kuku
Telefón
0918998492
Lokalita
921 01    Piešťany
Cena
€8,00
921 01, Slovakia
Kontaktovať inzerenta