Vitalita

sme: pestovateľ ovocia a výrobca ovocných štiav

Odkiaľ sme: Svodín

Čo vyrábame: ovocie a ovocné šťavy

Web: http://www.vitalita-sk.eu/

Facebook: www.facebook.com/fialavitalita

O nás:

Predstavenie majiteľa, pána doktora Fialu

Viazanosť s prírodou sa u mňa vyvinula už v detstve, nakoľko môj otec sa zaoberal pestovaním ovocia a zeleniny.
Bezprostredná blízkosť prírody mi umožnila spoznať zákonitosti biológie, preto som si vybral povolanie záhradníka. Po skončení strednej záhradníckej školy v Malinove som získal diplom na Záhradníckej univerzite v Budapešti, neskôr doktorát z menej známych ovocných druhov.
Dvadsaťtri rokov som pôsobil v PD Svodín ako agronóm špecialista, kde sme prví zaviedli pestovanie kiwi a rakytníka rašetliakovitého v  Československu.
Prvú výsadbu ovocia (jablone) som zrealizoval v roku 1992 vo vlastnej záhrade, ktorú som v roku 1997 rozšíril o výsadbu broskýň a sliviek. Nakoľko táto činnosť vyžadovala veľa práce v roku 2006 som sa rozhodol, že odídem z PD a začnem podnikať.
Typické rodinné podnikanie ako je naše, pravádzkujem so svojím synom, ktorý je inžinierom agroekonómie. Dôležitá je pre nás zdravá životospráva, preto sme si zvolili ekologické poľnohospodárstvo. Ovocné sady nám kontroluje inšpekčný a certifikačný orgán Naturalis SK. Máme k dispozícii certifikát výrobkov. Podľa všeobecne známeho porekadla „ tým si čo zješ“ , mi chceme ešte dodať „a čo vypiješ“.
Od roku 2009 sa podielame na projekte „školské ovocie“ podporované Európskou Úniou. Dodávame čerstvé ovocie a 100% ovocné šťavy do 66 materských a základných skôl.
Vyrábame niekoľko druhov 100% BIO ovocných šťiav s dreňou – z jablk, broskýň, sliviek. Tvrdo pracujeme, aby sme požiadavkam a želaniam našich zákazníkov vyhoveli. Nepretržitá práca na vysokej úrovni sa stala našou rutinou.

Kontaktovať farmára