Rodinná včelia farma Várady

Kto sme: rodinná včelia farma

Odkiaľ sme: Silica, okres Rožňava

Čo vyrábame: med a včelie produkty – propolis, peľ, orechy v mede

Facebook: www.facebook.com/pages/Mellifera-sro

 

O nás:

Včelárením sa naša rodina zaoberá už pomaly 30 rokov. Toto prekrásne a náročné remeslo pestujeme v srdci Národného parku Slovenský kras, na Silickej planine. Prírodné podmienky v tejto oblasti sú priam predurčené pre chov včeličiek a sú výnimočné najmä z hľadiska zloženia rastlinstva (rastie tu nespočetné množstvo vzácnych a chránených rastlín, bylín, krov a stromov) ale aj z hľadiska environmentálneho. Tieto podmienky robia naše produkty veľmi zdravými a chutnými, o čom sa presvedčili už stovky spokojných zákazníkov

Čo sa týka zveľaďovania našej farmičky, spočiatku to bola len malá včelnica s 8-12 včelími rodinami. V roku 1997 sem postavili nový kočovný voz pre 48 rodín a začali sme intenzívne včeláriť a kočovať za znáškou. V súčasnosti kočujeme so 4 vozmi s celkovým počtom 150 včelstiev. Kočujeme hlavne za repkovou a agátovou znáškou do oblasti Cérovej vrchoviny.

Naše portfólio obvykle tvoria 4 druhy medu (repkový krémový, agátový, lipový a májový kvetový), lesný med sa nie vždy podarí získať. Okrem medíkov zbierame aj včelí peľ, ktorý sušíme alebo mrazíme, vyrábame rôzne špeciality (orechy, mandle, lieskovce v mede, peľ s medom, plástový agátový med), propolisové prípravky (tinktúra, masť) a medovinu vlastnej výroby.

Naše produkty ponúkame na predaj hlavne ambulantným spôsobom, prezentujeme sa na rôznych trhoch, festivaloch a remeselníckych jarmokoch ale aj na sviatočných jarmokoch v rôznych mestách.

 

Kontaktovať farmára