Ovin

Kto sme: ovocná farma a vinárstvo

Odkiaľ sme: Šalgočka, okres Galanta

Čo vyrábame: ovocie, ovocné šťavy, sušené ovocie a víno

Web: www.ovin.sk

 

O nás:

Rodinná firma OVIN (ovocie a vinič) bola založená našim predkom, Vojtechom Sobotovičom, ktorý vysadil sady a vinice v maličkej obci Šalgočka. Táto malebná dedinka sa nachádza medzi Sereďou a Hlohovcom.


Firma OVIN má snahu byť alternatívou pre dovozový a veľkovýrobný systém pestovania a spracovania ovocia. Jej cieľom je dodávať ovocie priamo na stôl zákazníkov s minimalizovaním nákladov na predaj, logistiku, či ochranu.


Naša firma sa zaoberá pestovaním rezistentných odrôd, aby sa znížila potreba ochrany. Ovocie sa zbiera a skladuje v konzumnej zrelosti, t.z. že sa nepodtrháva. Príkladom sú rezistentné odrody Topaz, Rubinola, Melódia a mnohé ďalšie.


Medzi zdravé dobroty, na rozdiel od rôznych sladkostí, patrí aj naše sušené ovocie, ktoré je vyrobené bez akejkoľvek chemickej úpravy či stabilizácie. Je vhodnou náhradou rôznych cukroviniek napríklad na Mikuláša, či iné sviatky. Dospelý ocenia priaznivý vplyv na peristaltiku i srdiečko.


Medzi sušené ovocie patria aj Jablkové čipsy, ktoré sú chrumkavé, výraznej chuti závislej na odrode. V jednom balíčku nájdete vzhľadom na odrodu 3-4 kg jabĺk. Sú výborné s bielym jogurtom , kyslou smotanou a samozrejme samotné.


Ako po minulé roky, tak i v nasledovnom školskom roku pokračujeme v bezplatnom dodávaní ovocia a štiav v programe Školské ovocie pre cca. 7 000 detí v našom širokom okolí.
Náš sad za posledné roky prešiel procesom revitalizácie. V tomto trende pokračujeme aj naďalej, čím zabezpečujeme stále väčší výber z rôznych nových rezistentných odrôd.

 

Kontaktovať farmára