Mountberry

Kto sme: pestovateľ a spracovateľ bobuľového ovocia

Odkiaľ sme: Lokca

Čo vyrábame: ovocné šťavy, sirupy, džemy a výživy

Web: http://www.mountberry.sk/

Facebook: www.facebook.com/pages/Mountberry

 

O nás:

Spoločnosť bola založená koncom roku 2007, s cieľom vybudovať spoločnosť projektovo zameranú na oblasť zdravej výživy ľudí.

Pestovanie sadeníc a produkcia ovocia - spoločnosť sa zaoberá pestovaním brusníc, čučoriedok a iných bobuľovitých druhov ovocia, ich výsadbou, distribúciou sadeníc a komplexným poradenstvom pri zakladaní pestovateľských plôch.
Dnes ako prvá spoločnosť na Slovensku plantážnickým spôsobom pestuje brusnice v malebnej časti Hornej Oravy – v katastri obcí Hladovka a Vavrečka. Na uvedených plochách testujeme najvhodnejšie odrody, ktoré je potom možné úspešne pestovať v našich podmienkach.
Jedna zo základných úloh našej spoločnosti je propagácia a podpora pestovania brusníc, čučoriedok, rakytníku a iného bobuľovitého ovocia, a následne zvýšiť konzumáciu uvedeného ovocia so značným prínosom pre zdravie ľudí.

Spracovanie ovocia a výroba produktov zdravej výživy  – spoločnosť vybudovala novú prevádzku, v ktorej na modernej technológii spracováva jednotlivé druhy ovocia do produktov zdravej výživy bez používania chemických konzervantov, umelých sladidiel a umelých farbív.
Jednotlivé produkty vo forme ovocných džúsov, sirupov, omáčok, konzervovaného a sušeného ovocia, marmelád a džemov, sú vyrábané z prírodných surovín pri technologickom postupe, ktorý minimalizuje straty účinných látok.

Kontaktovať farmára