Milan Krokavec

Obhospodarujem cez 50 rodín a okrem produkcie medu a peľu každoročne vytvorím niekoľko desiatok odložencov, do ktorých si sám odchovávam vlastné matky. Úle, v ktorých včelárim vyrábam nielen pre vlastnú potrebu, ale predávam aj ostatným včelárov.

Kto som: včelár

Odkiaľ som: Kraskovo, okres Rimavská Sobota

Čo vyrábam: med, peľ, odložence a úle pre včely

Web: www.krokavec.sk
Facebook: https://www.facebook.com/milan.krokavec

O mne:

Začiatky

Chovať včely som začal v roku 2007. Keďže nik z rodiny včely nechoval, začínal som od nuly. To bola asi moja výhoda, že som nebol naviazaný na staršie spôsoby včelárenia a začal som chovať včely hneď v nízkonadstavkových tenkostenných úľoch zo zasieťovaným dnom – aj keď ma starší včelári od toho odhovárali. Pôvodná úvaha bola vlastniť do 10 rodín. Počas prvých rokov som absolvoval každoročne niekoľko prednášok a školení, ktoré som ako predseda Pracovnej spoločnosti nadstavkových včelárov Slovenska aj organizoval. Hneď ako sa začal vyučovať odbor Včelár-včelárka v SOŠ Pod Bánošom som sa prihlásil na externé  štúdium a bol som medzi prvými absolventmi.

Súčasnosť

V súčasnosti obhospodarujem cez 50 rodín a okrem produkcie medu a peľu – na ktoré  som oprávnený používať ochrannú známku „ Regionálny produkt GEMER – MALOHONT“ každoročne vytvorím niekoľko desiatok odložencov, do ktorých si sám odchovávam vlastné matky. V ponuke mám Med kvetový v rôznych baleniach od najmenších 40g vzoriek po 950g balenia. Včelí peľ je balený 130g a 250g.

Výroba úlov

Úle, v ktorých včelárim vyrábam nielen pre vlastnú potrebu, ale predávam aj ostatným včelárov. Spojenie včelár – stolár má výhodu, že zákonitosti zo život včiel zužitkujem pri konštrukcii úľov. Vyvinul som vlastné zasieťované dno pre odber peľu, s ktorým som získal 2.miesto v celoslovenskej súťaži o najlepšie úľové dno. Úle dodávam v rôznych modifikáciách, podľa potreby začínajúcim poskytnem rady pri zostavovaní vlastnej zostavy úľa.

Produkty

Med kvetový 950g
Cena: 7,00 EUR
Med kvetový 250g
Cena: 2,50 EUR
Med kvetový 40g
Cena: 0,80 EUR
Med kvetový 120g
Cena: 1,50 EUR
Med kvetový 350g Macko
Cena: 3,50 EUR
Med kvetový 250g Macko
Cena: 2,50 EUR
Včelí peľ 250g
Cena: 5,00 EUR
Včelí peľ 130g
Cena: 3,30 EUR

Tieto produkty si môžete objednať aj cez tento kontaktný formulár:

Kontaktovať farmára