Káva Magula

Peter Magula – FaMa coffee – rodinná pražiareň kávy

Kamenný obchod:  Nové Mesto nad Váhom – ul. J. Weissa 12

E-shop: www.kavamagula.sk

Nájdete nás aj na Facebooku: www.facebook.com/kavamagula/

Naša malá rodinná firma vznikla v roku 2012 na základe veľkej lásky ku káve. Naša malá rodinná firma vznikla v roku 2012 na základe veľkej lásky ku káve. Aby sme ale neponúkali kávu ktorá je bežná v obchodoch a kaviarňach, pražíme kvalitné gurmánske odrodové kávy - arabiky. Nevymýšlame pre naše produkty nič nehovoriace komerčné názvy ale uvádzame pôvod kávy – krajinu, oblasť, čím ju robíme transparentnou. Pražená je na profesionálnej plynovej pražičke. Ako kávu správne pražiť nás stálo veľa úsilia a času. Našu kávu naďalej profilujeme, aby sme dosiahli z každého zrnka maximum.

Prečo kupovať našu kávu :

- kávu pred pražením preberáme a kontrolujeme

-pražíme často a v malých dávkach aby sme zabezpečili maximálnu čerstvosť

- po pražení nesleduje cupping – ochutnávka – až potom je káva balená do kvalitných obalov

- predávame len zrnkovú kávu

- mix nerobíme – robustu nepražíme

Našim súčasným a aj budúcim zákazníkom prajeme veľa príjemných chvíľ pri šálke našej kávy.

Produkty

Naša vlajková loď: ETIÓPIA – Sidamo Grade 2

Káva je pestovaná v 1400 – 2200 m n. m. ako záhradná káva, veľmi často ako gurmánska (specialty coffee). Oblasť ma ideálnu pôdu a klimatické podmienky, vrátane nadmorskej výšky a úhrnu zrážok. Zberá sa výhradne ručne. Je to stredne silná káva, s ľahkou ovocnou chuťou. Jej jemná kvetinová vôňa je doplnená náznakmi vína, korenia a horkej čokolády.

Pôvod: Etiópia, oblasť Sidamo

Praženie: Full City ++

Balenie: 250g

Cena: 6,50 EUR
Novinka: CASCARA – coffee cherry tea – kávový čaj

Cascara je vlastne šupka či dužina, ktorá obaľuje kávové zrnko. Po vysušení je skvelá na prípravu nápojov, ktoré majú vysoký podiel vitamínov, antioxidantov a obsahuje asi 50-70% menej kofeínu oproti klasickej káve. Prekvapí vás jej plná chuť, sladkosť a často krát aj veľa ovocných tónov. Na sviežu cascaru môžete pozvať aj človeka, ktorému bežne káva nechutí. Vynikajúca na prípravu chladených nápojov v horúcich dňoch.

Pôvod: COSTA RICA - Las Lajas

Balenie: 150g

Cena: 3,80 EUR
Kontaktovať farmára