Hydina Kubus

Sme firma zaoberajúca sa chovom moriek. Máme vlastný bitúnok na porážanie hydiny. Naším hlavným zameraním je distribúcia hydinového mäsa na území Slovenskej republiky. Hlavným cieľom firmy je kvalitné spracovanie hydiny pre slovenský trh z vlastnej produkcie, čo zaručuje vysokú kvalitu mäsových výrobkov.

Kto sme: farma na chov moriek a spracovanie mäsa

Odkiaľ sme: Veľký Slavkov, okres Poprad

Čo ponúkame: živú hydinu na ďalší chov, čerstvé i mrazené morčacie mäso

Naše výrobky kúpite v našej predajni vo Veľkom Slavkove (V.Slavkov č. 209), aktuálny sortiment nájdete na www.jankubus.sk

O nás:

Firma Hydina KUBUS spoločnosť s ručením obmedzením vznikla na začiatku roka 1994. Naším hlavným zameraním bola distribúcia hydinového mäsa na území Slovenskej republiky. Postupným vylepšovaním a zdokonaľovaním sme v roku 2000 vybudovali ideálne podmienky pre optimálny chov moriek a brojlerových kurčiat. Patríme medzi firmy, ktoré sa venujú vlastnému chovu hydiny na území Slovenskej republiky. V roku 2005 v spolupráci s Európskou úniou sme vybudovali bitúnok na porážanie hydiny na našej farme. Kvalita nášho hydinového mäsa je hlavným cieľom pre spokojnosť našich zákazníkov.

Ponúkame Vám na predaj živú hydinu z nášho chovu podľa Vaších predstáv:

Morka domáca

Morka domáca alebo staršie moriak domáci (lat. Meleagris gallopavo var. domesticus alebo Meleagris gallopavo f. domestica) je domestikovaná forma morky divej, teda severoamerického druhu z čeľade bažantovité. Je to najväčší (alebo po pštrosovi druhý najväčší) domestikovaný vták. Je to dôležitý hospodársky vták, chovaný hlavne na morčacie mäso. Samce sú výzorom väčšie ako samice. Samec je veľký 120 cm a samica 1 meter. Samce sa vyznačujú veľkým robustným telom a veľkým chvostom. Samičky sú malé, majú menší chvost a krídla. Morky domáce majú červenú alebo ružovú hlavu, na ktorej sú malé oči a zaoblený zobák, na krku majú prevísajúcu kožu. Morka má dve nohy s tromi prstami a ostrohou.

Brojlerové kurčatá

Brojlerové kurča je medziplemenný hybrid určený na produkciu kuracieho mäsa. Všetko počas šľachtenia je podriadené mäsovej produkcii. U brojlerových kurčiat sa najčastejšie stretávame s bielou farbou peria a to najmä z dôvodu, aby pokožka bola bez nežiaduceho pigmentu. Kurčatá sa vyznačujú rýchlym rastom, dobrou konverziou krmiva a vysokou výťažnosťou.

Nosnica dominant

Dominant je originálnym českým hybridom vyšľachteným za účelom produkcie vajec. Ich potenciál je určený najmä pre drobnochovateľov a farmy zaoberajúce sa produkciou vajec na hlbokej podstielke, prípadne v kombinácii s voľným výbehom. Na trhu sa vyskytuje už viac ako 15 rokov.

 

Máte záujem o kúpu našej vlastnej hydiny? Sme tu pre Vás! Ponúkame Vám na predaj Morky chladené aj mrazené - celý sortiment na www.jankubus.sk

Kontaktovať farmára