Farma Cupid

Kto sme: farma zaoberajúca sa liečivými bylinkami

Odkiaľ sme: Tušice, okres Michalovce

Čo vyrábame: bylinkové čaje, čajové zmesi, bylinkové oleje, sadenice byliniek

Web: www.bylinne-caje.sk

 

O nás:

Farmárka Vlasta Jakubecová sa bylinkám sa venuje 25 rokov.

Najprv to boli iba čajíky pre deti  s  angínou, zápalom priedušiek a podobných detských chorôb. Neskôr k tomu pribudli ďalšie zdravotné neduhy a bylinky, ktorými sa dajú liečiť. Za tie roky sa to pekne rozrástlo.

Bylinky, ktoré  do svojich zmesi používam pestujem a zbieram. Postupne však na záhrade vysádzam rôzne druhy byliniek, aby  som  mala  záruku ich kvality. Pri ich pestovaní nepoužívam  žiadnu chemickú  ochranu, bylinky sa chránia navzájom.

Túžba po dlhom a zdravom živote, je stará ako ľudstvo samo. Naši predkovia však syntetické lieky nepoznali a preto pomoc hľadali v prírode. Aj vtedy , tak ako dnes, bola pre zachovanie rodu dôležitá potencia muža. Ak nastal problém, k slovu a činom sa dostali šamani a bylinkári s darmi prírody. Znalosti o ich priaznivom vplyve na ľudský organizmus pretrvali v písomnom, ale aj ústnom podaní dodnes.

Keďže dnes nás zo všetkých strán obklopuje a ohrozuje chémia, ľudstvo sa znovu obracia k poznatkom našich predkov.

Cieľom farmy Cupid je pestovanie a priamy predaj afrodiziakalných ale aj iných druhov byliniek a ich zmesi  zákazníkovi. Našou hlavnou plodinou sa v budúcnosti stane Kotvičník zemný, ktorý mnohí odborníci nazývajú aj liekom tretieho tisícročia. Nebude však jedinou bylinkou, na ktorú sa zameriame. Už teraz po skúšobnom pestovaní v minulom roku môžeme mužom, ktorí majú tento háklivý problém a nechcú sa kŕmiť liekmi, pomôcť  veľmi jednoducho, a to zmesou piatich bylín vypestovaných na našom vlastnom pozemku.