COFFEEIN

Zrnková káva pražená na Slovensku, ktorú pražíme vo vlastnej pražiarni v Šahách, a to každý týždeň, vďaka čomu u nás vždy dostanete maximálne čerstvú a chutnú kávu.

Naše výrobky kúpite v našom eshope www.coffeein.sk a v kamennom obchode v Nitre        

Facebook: www.facebook.com/Coffeein.sk/

O nás:

Snažíme sa robiť (pomerne) obyčajnú vec, akou je káva (pražená na Slovensku), neobyčajne dobre, poctivo a ľudsky. Či už ide o samotný produkt, prístup, alebo o marketing a ostatné „pozlátka“ okolo.

5 (KONKRÉTNYCH) DÔVODOV, PREČO PRÁVE NAŠU KÁVU

1) Čerstvo pražené kávy


Ak by sme mali uviesť len jeden a hlavný dôvod, prečo práve našu kávu, tak by to bola čerstvosť. Naše kávy pražíme síce v menších množstvách, ale zato každý týždeň. Neplníme sklady, v ktorých káva stojí, až kým nestratí arómu, chuť a zatuchne. Vďaka tomu u nás vždy dostanete maximálne čerstvú kávu (s maximom chuti), aká môže existovať. V našom e-shope nájdete na stránke s každou kávou presný dátum, kedy bola daná káva pražená, rovnako ako ho nájdete na každom obale kávy.

2) Najlepšie zrnkové kávy z celého sveta

Pri nákupe "surových" odrodových káv dbáme na výber toho najlepšieho, čo sa v aktuálnom roku farmárom podarilo dopestovať. Objednávame len tie najlepšie zrná a výlučne v celosti. Samotné mletie nechávame vždy na Vás. Aróma v káve vydrží maximálne 15 minút po zomletí, preto u nás vždy dostanete iba zrnkovú kávu, mletú nie.

3) Poctivé a dôkladné balenie

Všetky naše kávy po upražení dôkladne kontrolujeme a balíme ručne. Vďaka tomu sa do balíčkov nedostanú polámané či nevhodne upražené zrná, ktoré by inak mohli zhoršiť výslednú chuť kávy.

4) Ekologický prístup

Obaly všetkých našich káv sú, v rámci možností, z čo najviac ekologického materiálu. Taktiež, faktúry, kartóny a všetky naše tlačoviny tlačíme na 100 % recyklovaný ekologický papier. Naša Zem nám dala dar vo forme kávy, a tak aspoň takto sa jej chceme odvďačiť.

5) Sme (netypická) slovenská firma / značka

Čo sa týka samotných káv, tie pražíme pre chuťové bunky slovenského zákazníka. Čo sa týka pozadia firmy samotnej, tak nielen, že sme 100 % slovenská firma bez akéhokoľvek kapitálu „zvonka“, ale zároveň sme, čo sa počtu ľudí týka, malá firma. Vďaka tomu je pre nás výrazne jednoduchšie zachovávať ľudskosť, úprimnosť, férovosť a prispôsobivosť, nielen voči zákazníkom, ale aj medzi nami samotnými. Nemáme a nepotrebujeme „smernice“, ako sa správať voči zákazníkom a medzi sebou, máme to totiž „v sebe“. Na druhú stranu, neberieme sa príliš vážne :-)

Produkty

COFFEEIN ELITE – ESPRESSO ZMES (200 G, ZRNKOVÁ)

Základný popis: COFFEEIN Elite je naša vlastná espresso zmes. Základný recept „Elitky“ sme zakúpili od talianskeho pražiara s dlhoročnými skúsenosťami. Skúsenosti sme ale časom získavali aj my, a preto sme recept Elite neustále vylaďovali a zdokonaľovali, až do dnešnej podoby. Elite je (oprávnene) naša najpredávanejšia káva na všetkých „frontoch“: v e-shope, ale aj pre kaviarne a pre firmy. Je to naša „vlajková loď“. Jej typickú čokoládovú chuť so silným telom si obľúbilo mnoho našich zákazníkov po celom Slovensku.

Chuť kávy: Elite pražíme tesne pred 2. pukanie kávy. To znamená, že na povrch zrna sa tlačia oleje, ale káva nie je prepálená. V chuti sa na povrch dostávajú krásne orechové tóny, ktoré sprevádza veľmi jemná acidita bobuľového ovocia. Telo kávy je mohutné a príjemná čokoládovo-kávová chuť zostáva v ústach dlho po dopití.

Zloženie a pôvod kávy: COFFEEIN Elite je z 80 % arabica a z 20 % robusta. Arabicu v tejto espresso zmesi zastupuje z 50 % Brazília Cerrado (žltý Bourbon) a z 30 % Costa Rica Tarrazu. 20 % robusty je mokro spracovaná grade 1 Jáva Semeru. Aj vďaka nej je crema „Elitky“ taká bohatá a hustá.

Túto kávu si môžete zakúpiť v našom e-shope: http://www.coffeein.sk/detail/115/coffeein-elite-espresso-zmes-200-g-zrnkova/

Cena: 5,20 EUR

V prípade, že nemáte skúsenosti alebo máte z nakupovania cez internetový obchod obavy, tak túto kávu si môžete objednať aj cez formulár nižšie.

Kontaktovať farmára